Rusko vysílá další vojáky k hranicím Ukrajiny, zachycují satelitní záběry

0
18
American soldier and son in a park.

Satelitní záběry, které zveřejnila soukromá americká společnost Maxar Technologies, zachycují rozmístění nových ruských jednotek na různých místech poblíž Ukrajiny. Tyto záběry tak naznačují, že Rusko pokračuje v rozmisťování nových jednotek i přes probíhající intenzivní diplomacii zaměřené na snížení napětí.

Satelitní snímek poskytnutý společností Maxar Technologies zobrazuje pohled na stanový tábor a vybavení na letišti Oktyabrskoye na Krymu. 10.2.2022
TASR tuto informaci získala v pátek od agentury Reuters, která připomněla, že nemá možnost nezávisle prověřit záběry této společnosti.

Firma Maxar Technologies, která již celé týdny sleduje vývoj seskupování ruských vojsk v blízkosti ukrajinských hranic, uvedla, že na záběrech zachycených tuto středu a čtvrtek lze vidět rozmístění nových ruských jednotek a vojenského vybavení na anektovaném poloostrově Krym, na západě Ruska a v Běloru.

Military Operation in Action, Soldiers Using Military Grade Laptop Targeting Enemy with Satellite. In the Background Camouflaged Tent on the Forest.

Společnost zachytila ​​pomocí satelitů na Krymu, který Rusko anektovalo v roce 2014, rozmístění nových jednotek a vojenské techniky na letišti Okťabrskoje, které se nachází severně od města Simferopol. Podle společnosti na tomto místě přibylo 550 stanů určených pro vojáky a stovky nových vozů.

Předchozí článekMacron před setkáním s Putinem odmítl ruský PCR test. Nechtěl dát Kremlu DNA
Další článekAmerické bombardéry B-52 dorazily do Británie na cvičení NATO