Macron před setkáním s Putinem odmítl ruský PCR test. Nechtěl dát Kremlu DNA

0
20
Washington DC,USA - April 24,2018:French President Macron, who visited the United States, will stay and the French flag will fly.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v pátek potvrdil informaci, že francouzský prezident Emmanuel Macron se před jednáním s ruským protějškem Vladimirem Putinem odmítl nechat otestovat PCR testem na koronavirus ruskými mediky. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury TASS.

Ruský prezident Vladimir Putin a francouzský prezident Emmanuel Macron během setkání v Moskvě seděli na opačných koncích dlouhého stolu.
Jednání Macrona s Putinem se uskutečnila v Moskvě 7. února. Oba lídři během jednání seděli na opačných koncích stolu dlouhého několik metrů a takto diskutovali o ukrajinské krizi.

Nejmenované zdroje později pro agenturu Reuters uvedly, že Macrona s Putinem dělil dlouhý stůl proto, že francouzský prezident se před jednáními odmítl otestovat ruským PCR testem, protože nechtěl, aby Moskva získala jeho DNA.

Ruští novináři se proto během pravidelné tiskové konference zeptali na tuto skutečnost Peskova. Ten odvětil, že Macron se skutečně nechtěl nechat otestovat v Rusku, avšak odmítl odpovědět na otázku, zda Kreml seznamuje zahraniční hosty s výsledkem testů Putina a zda by Moskva akceptovala, kdyby Macrona otestovali nikoli ruští, ale francouzští lékaři.

\“Nechtěl bych v této věci poskytovat další podrobnosti, hlouběji jít nemůžu,\“ uvedl Peskov.

Paris, France – May 08 2020: French flag waving in the middle of the Eiffel Tower during coronavirus lockdown at President Macron request

Mluvčí Kremlu zároveň uvedl, že při zahraničních návštěvách dodržují delegace někdy jiná pandemická opatření než Kreml. V takovém případě musí Kreml podle Peskova podniknout dodatečné kroky, aby „ochránil zdraví“ ruského prezidenta i jeho hosty, uvádí agentura AFP.

Peskov kromě toho upřesnil, že stůl, u kterého prezidenti minulý týden jednali, má přibližně šest metrů a občas se při něm konají různá jednání.

Dlouhý stůl se stal okamžitě po zveřejnění fotek ze setkání státníků předmětem internetových vtipů.

Předchozí článekCHLÉB SKUTEČNÉHO MUŽE
Další článekRusko vysílá další vojáky k hranicím Ukrajiny, zachycují satelitní záběry