Americké bombardéry B-52 dorazily do Británie na cvičení NATO

0
17
Silhouette Of A Solider Saluting Against US Flag at Sunrise

Americké vzdušné síly dnes oznámily, že skupina jejich strategických bombardérů B-52 přistála v Británii na plánovaná cvičení Severoatlantické aliance. Konat se budou v období zvýšeného napětí mezi NATO a Ruskem ohledně Ukrajiny.

Letadla ze základny v americkém státě Severní Dakota, podpůrné vybavení a vojáci přistáli na základně Královských leteckých sil 150 kilometrů západně od britské metropole Londýn, u anglického města Fairford, uvedlo ve sdělení velitelství amerických vzdušných sil v Evropě.

Velitelství neupřesnilo, kolik amerických bombardérů se cvičení zúčastní. Sdělení obsahovalo vysvětlení, že „dlouho plánovaná“ mise bojové skupiny bombardérů je zaměřena na zlepšení „spolupráce, operační způsobilosti a interoperability“ mezi spojenci.

„Účast bombardérů potvrzuje závazek Spojených států vůči spojencům v NATO a vůči koaličním partnerům udržovat naši kolektivní bezpečnost a suverenitu,“ dodává prohlášení.

Barbed wire fence covered with frost winter time

Bombardéry na cvičení vyslali v období obav, že Rusko plánuje invazi na sousední Ukrajinu, protože při jejích hranicích zmobilizovalo desetitisíce vojáků. Americké námořní síly mezitím ve čtvrtek oznámily, že vyslaly čtyři torpédoborce na cvičení v oblasti působnosti své šesté flotily, která zahrnuje Středomoří.

Předchozí článekRusko vysílá další vojáky k hranicím Ukrajiny, zachycují satelitní záběry
Další článekV Mexiku zabili letos už pátého novináře