Orbán pozval do Budapešti Trumpa

0
22
The Hungarian Parliament and the Chains Bridge in Budapest at sunset.

Předseda maďarské vlády Viktor Orbán pozval do Budapešti amerického exprezidenta Donalda Trumpa, který by tak mohl podpořit znovuzvolení Orbána v dubnových parlamentních volbách.

Informuje o tom zpravodaj TASR s odvoláním na zprávu zveřejněnou v pátek na webové stránce komerční televize ATV. Britský deník Guardian v této souvislosti z maďarských vládních zdrojů zjistil, že pozvánku Trumpovi poslal vládě blízký institut Centrum pro základní práva (Alapjogokért Központ).

Americký exprezident zatím na pozvání nereagoval a jeho mluvčí Liz Harringtonová tuto zprávu nekomentovala, píše list. „Tyto návštěvy mají obrovský vliv na konzervativní maďarskou společnost, protože Trumpa vnímají lidé jako ikonu, protože byl hlavou státu v mimořádně silném protivětru,“ citoval Guardian vyjádření svého nejmenovaného zdroje v maďarské vládní straně Fidesz.

Panoramic view from above on landmarks of Budapest at summer sunset, Hungary

Zpravodajský server 24.hu připomíná, že 25. a 26. března uspořádá Maďarsko, jako první evropská země, největší konzervativní akci Ameriky – Conservative Political Action Conference, na které Trump může s velkou pravděpodobností přicestovat.

Předchozí článekV Mexiku zabili letos už pátého novináře
Další článekVELKÉ FINÁLE, které se zapíše do dějin. VAMOS RAFA, Medveděv truchlí!