VELKÉ FINÁLE, které se zapíše do dějin. VAMOS RAFA, Medveděv truchlí!

3
56
Male sportsman is playing tennis on an outdoor stadium full of spectators. He is wearing unbranded sports cloth and using unbranded sport equipment

Finále Australian Open mužů mělo přesně to, co si přál každý tenisový fanoušek. Emoce, fantastické dlouhé výměny, střídání lepších a horších momentů u obou tenistů. Finále, které se vepíše do dějin hrubým písmem a bude specifické hlavně pro jednoho tenisového velikána.

Daniil Medveděv (2.) vs. Rafael Nadal (5.)

První set se nesl v jasném duchu. Ruský hráč doslova ničil Nadala ve všem ak tomu mu dvakrát čistou hrou vzal servis. Tento set měl jasného dirigenta, kterým byl Medveděv. Ve druhém setu to už bylo mnohem vyrovnanější, Nadal dokázal Medveděvovi 2x prolomit servis, ale i přesto, že podával na vítězství v setu, Rus dokázal set otočit v tie-break a vedl už 2:0. Španělský bojovník však ukázal v dalších setech svou pravou tvář. Bojovnost, kterou mu mohou závidět i mladší hráči. Třetí a čtvrtý set vyhrál shodně 2x 6:4. Velkou oporu našel Rafa v divácích, kteří stáli jednoznačně na jeho straně, tlačili ho dopředu jakoby hrál doma ve Španělsku.

V rozhodujícím pátém setu se podařilo Nadalovi brejknout Medveděva v pátém game. Vedení si držel až do „konce“ setu, avšak v 10. hře se podařilo Rusovi Nadala brejknout. V následujícím game by se atmosféra dala krájet. Ve vyrovnaných výměnách zvládl Španěl znovu prolomit Rusovo podání a po nádherném zápase a krásné otočce zvítězil 2:6 6:7 6:4 6:4 7:5.

Tennis player

Zasloužení finalisté nám předvedli reklamu na fantastický tenis. Nebo i příběh toho, jak pětatřicetiletý Nadal dokázal zdolat o 10 let mladšího Medveděva a do jeho vitríny trofejí přibyl 21. grandslamový titul. Španěl předběhl Novaka Djokoviče a Rogera Federera. Triumf je o to cennější, že je z Australian Open, které před tím vyhrál Nadal jen jednou, a to v roce 2009. Krásný příběh hráče velkých momentů.