Hyundai IONIQ – Opce větší baterie a digitálních zpětných zrcátek

0
18
Berlin, Germany – 19th August, 2021 : Hyundai Ioniq 5 parked on a street. This model is the fastest electric car from Hyundai.

Hyundai pro rok 2023 vylepšuje svůj model IONIQ 5. Elektrické CUV dostane do výbavy novou 77,4 kWh baterii. Vůz navíc nabídne řadu nových funkcí, včetně nové funkce tepelného managementu baterie a digitálních zrcadel s kamerami.

Vynovený IONIQ 5 poprvé dostane i digitální vnitřní a vnější zpětná zrcátka na bázi kamer. Digitální středové zrcadlo (DCM) optimalizuje viditelnost tím, že poskytuje ničím nerušený panoramatický výhled z vozidla směrem dozadu. Kamera DCM se nachází pod zadním spoilerem modelu IONIQ 5. Tato funkce, která je již k dispozici pro korejské verze modelu IONIQ 5, bude ve voze Hyundai Motor Group poprvé dostupná i v Evropě. DSM snižuje odpor vzduchu a zákazníkům modelu IONIQ 5 poskytne i ve špatném počasí jasný výhled dozadu.

Nová funkce tepelného managementu baterie umožní modelu IONIQ 5, aby automaticky přizpůsoboval teplotu baterie během jízdy, čímž se zajistí optimální podmínky v momentě, kdy se vozidlo začne nabíjet. To zaručuje lepší výkon nabíjení v chladném počasí. Tato funkce se aktivuje automaticky po zadání nabíjecího bodu do navigačního systému vozidla pomocí online navigace.

Nuremberg / Germany – April 7, 2019: Hyundai logo on a Hyundai car at a car dealer. The Hyundai Motor Company is a South Korean multinational automotive manufacturer headquartered in Seoul.

Funkce Smart Frequency Dampers (SFD) zlepší odezvu odpružení přední a zadní nápravy, což se projeví na zvýšení komfortu jízdy.

Pokud jde o design, aktualizovaný IONIQ 5 nabídne nové možnosti kombinací. Patří mezi ně nelakované černé nárazníky s černou lištou v kombinaci s osvětlením Projection LED.

Vynovený model IONIQ 5 bude zákazníkům v Evropě k dispozici ve druhé polovině roku 2022.

Předchozí článekVídeň chce uhlíkovou neutralitu do 2040
Další článekDS E-Tense Performance: Šašek z Formule E